Cupa Romaniei Judeteana

Mihaesti Pietrari

S-au disputat primele meciuri oficiale de fotbal organizate de către AJF Vâlcea, acestea fiind programate în cadrul optimilor de finală ale Cupei României. Cele mai multe partide au fost spectaculoase, marcându-se de la 4 goluri în sus. La Galicea, Topologul a fost pe punctul de a produce surpriza, dar nu a reuşit să elimine pe Voinţa Orleşti, iar la Mihăeşti gazdele au trecut de Minerul Ocnele Mari cu un gol înscris în ultimul minut de joc.

Revenind la meciul de la Galicea, să spunem că, potrivit unui corespondent al site-ului nostru, Topologul a condus cu 2-0, dar s-a văzut egalată, oaspeţii impunâncu-se în prelungiri cu 5-2.

La Mihăeşti, în primul sfert de oră s-au marcat patru goluri: de fiecare dată după ce AS Mihăeşti dădea gol, oaspeţii scoteau câte un penalty şi egalau. A fost 2-2 până în ultimul minut de joc şi, când toţi se pregăteau de prelungiri, AS Mihăeşti şi-a adjudecat victoria: 3-2.